Witamy na blogu

Rodzaje materiałów spawalniczych


Materiały spawalnicze, czyli elektrody, druty, pręty to niezbędne elementy w pracy każdego spawacza. W tym artykule przedstawiamy krótką charakterystykę materiałów używanych w spawalnictwie. Zapraszamy do lektury.
Czytaj dalej


Jak działają spawarki TIG?


Spawanie metodą TIG wymaga nie tylko dużych umiejętności, ale też odpowiedniego sprzętu. Jakie cechy mają spawarki TIG i jak działają? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Czytaj dalej


Chemia niezbędna do spawania


Chemia spawalnicza usprawnia proces spawania, a także zabezpiecza sprzęt, dzięki czemu jest niezbędnym elementem wyposażenia spawacza. Do kategorii chemii spawalniczej zaliczamy wszelkiego rodzaju preparaty antyodpryskowe, trawiące czy preparaty do badania szczelności powierzchni. Występują one w różnych postaciach (pasta, spray płyn), znajdując szerokie zastosowanie w procesach spawania. W tym artykule prezentujemy rodzaje chemii spawalniczej i podpowiadamy, kiedy warto sięgnąć po dany produkt.
Czytaj dalej


Charakterystyka spawarek MIG/MAG


Zastanawiasz się nad wyborem spawarki, która sprosta Twoim oczekiwaniom? W większości przypadków doskonałym wyborem będzie migomat. Zapraszamy na krótką charakterystykę spawarek MIG/MAG.
Czytaj dalej


Kryteria wyboru sprzętu spawalniczego


Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń spawalniczych przeznaczonych dla amatorów i dla zawodowych spawaczy. Jakimi kryteriami należy kierować się, wybierając spawarkę? O tym w dzisiejszym artykule.
Czytaj dalej


Podstawowe techniki spawalnicze


Techniki łączenia metali znane są od starożytności. Spawanie, jakie znamy obecnie, polega na rozgrzaniu materiałów oraz stopieniu ich w miejscu łączenia. W procesie tym wykorzystywany jest również tzw. topnik, który stapia się ze spawanym materiałem i wypełnia spoinę. Jakie są podstawowe techniki spawalnicze? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.


Czytaj dalej