Witamy na blogu

Na czym polega przecinanie plazmowe?


Cięcie plazmowe to metoda polegająca na cięciu za pomocą łuku plazmowego, stanowiącego zjonizowaną materię przypominającą gaz, choć od gazu odróżnia go większa jonizacja cząstek. Jak dokładnie wygląda proces przecinania plazmowego, jakie urządzenia do tego służą, a także gdzie metoda ta ma zastosowanie?
Czytaj dalej


Rodzaje narzędzi pneumatycznych


Ze względu na liczne zalety, narzędzia pneumatyczne są używane w wielu różnych branżach, a pracują one w oparciu o silnik pneumatyczny, który przekształca energię sprężonego powietrza na postępowy lub obrotowy ruch. W jakich narzędziach znalazły one zastosowanie?
Czytaj dalej


Przydatne akcesoria spawalnicze


Prace spawalnicze wymagają nie tylko odpowiednich spawarek, ale też materiałów i akcesoriów.   Jakie akcesoria spawalnicze są najbardziej przydatne i o jakich powinniśmy pamiętać przed przystąpieniem do spawania? Zapraszamy do artykułu.
Czytaj dalej


Najważniejsze cechy spawarek MMA


MMA (Manual Arc Welding) to metoda spawania łukowego z wykorzystaniem elektrody otulonej. Jest najbardziej uniwersalną metodą spawalniczą, dającą możliwość efektywnego spawania różnych rodzajów metali i stopów metali. Spawarki MMA są jednymi z najpopularniejszych urządzeń spawalniczych. Znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych, a także w warsztatach przydomowych. Prezentujemy najważniejsze cechy spawarek MMA.
Czytaj dalej


Rodzaje materiałów spawalniczych


Materiały spawalnicze, czyli elektrody, druty, pręty to niezbędne elementy w pracy każdego spawacza. W tym artykule przedstawiamy krótką charakterystykę materiałów używanych w spawalnictwie. Zapraszamy do lektury.
Czytaj dalej


Jak działają spawarki TIG?


Spawanie metodą TIG wymaga nie tylko dużych umiejętności, ale też odpowiedniego sprzętu. Jakie cechy mają spawarki TIG i jak działają? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Czytaj dalej