Witamy na blogu

Bezpieczeństwo pracy przy spawaniu. Artykuły BHP


Obecnie spawacz to jeden z bardzo popularnych oraz poszukiwanych zawodów na całym świecie. Jednak niewiele osób wie, że ta praca niesie za sobą wiele niebezpieczeństw dla wzroku oraz całej twarzy. W związku z tym konieczne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów zapewniających bezpieczeństwo. Niezbędne jest używanie przeznaczonych do spawania artykułów ochronnych.
Czytaj dalej


Elektronarzędzia stosowane w pracach warsztatowych


W dzisiejszych czasach elektronarzędzia cieszą się ogromną popularnością. Wiele profesjonalistów polubiło to rozwiązanie za ich uniwersalność, lekkość oraz przede wszystkim mobilność. Elektronarzędzia mogą być wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki, zarówno przez specjalistów, jak i niedoświadczonych majsterkowiczów.
Czytaj dalej


Kryteria wyboru uchwytu spawalniczego


Spawanie metodami MIG/MAG oraz TIG wymaga zakupu odpowiednich uchwytów spawalniczych. Czym należy kierować się przy ich wyborze?
Czytaj dalej


Elementy osprzętu gazowego


Osprzęt gazowy to elementy niezbędne do tego, aby urządzenia działały w sposób prawidłowy. Jakie części są do tego niezbędne?
Czytaj dalej


Na czym polega przecinanie plazmowe?


Cięcie plazmowe to metoda polegająca na cięciu za pomocą łuku plazmowego, stanowiącego zjonizowaną materię przypominającą gaz, choć od gazu odróżnia go większa jonizacja cząstek. Jak dokładnie wygląda proces przecinania plazmowego, jakie urządzenia do tego służą, a także gdzie metoda ta ma zastosowanie?
Czytaj dalej


Rodzaje narzędzi pneumatycznych


Ze względu na liczne zalety, narzędzia pneumatyczne są używane w wielu różnych branżach, a pracują one w oparciu o silnik pneumatyczny, który przekształca energię sprężonego powietrza na postępowy lub obrotowy ruch. W jakich narzędziach znalazły one zastosowanie?
Czytaj dalej