Spawarka inwerterowa MAGNUM SNAKE 230 PROFI SOFT

Nowy produkt

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka Magnum Snake 230 PROFI Soft
  • przewody spawalnicze z uchwytem masowym i elektrodowym 2,5m

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

871,00 zł brutto

Opis

Maks. prąd spawania [A]230
Chłodzeniewentylator
Sprawność60%
Zabezpieczenie25 A
Zabezpieczenie ObudowyIP21

Więcej informacji

Spawarka inwertorowa MAGNUM SNAKE 230 PROFI SOFT

Urządzenie inwerterowe Magnum Snake 230 PROFI Soft jest lekkim, przenośnym, źródłem energii. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali w tym zwykłych, nierdzewnych, żaroodpornych oraz żeliwa. Przeznaczone jest do pracy w warunkach terenowych i wykonywania wszelkiego rodzaju prac naprawczych. Urządzenie charakteryzuje się dużą sprawnością 230A / 60%. Posiada znakomitą charakterystykę łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych.

Urządzenia Snake 230 PROFI Soft oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystoryIGBT.
Dzięki specjalnej konstrukcji bipolarne tranzystory mocy z izolowaną bramką (IGBT - Insulated Gate Bipolar Transistor) pod wieloma względami są korzystniejszym rozwiązaniem i w wielu aplikacjach stanowią lepsze rozwiązanie od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Źródło oparte na tranzystorach IGBT oferuje mocniejszy, bardziej skoncentrowany i stabilniejszy łuk przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii.

Snake 230 PROFI Soft posiada również funkcję ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu.
Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody. 
Urządzenie posiada również funkcję HOT START, polegającą na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku, Zapobiega to zjawisku "przyklejania się " elektrody w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

 

Specyfikacja - dane techniczne

 

Zasilanie230V / 50 Hz
Prąd spawania20 - 230 A
Sprawność PJ60 %
Napięcie biegu jałowego

70 V

Zabezpieczenie25 A
Zakres regulacjipłynny
Zabezpieczenie obudowyIP 21S
Waga7,4 kg
Kategoria produktu: spawarki MMA
Gwarancja12 miesięcy

Produkty powiązane

20 innych produktów w tej samej kategorii: