Spawarka Magnum Snake 230 MMA 230A 230v

Nowy produkt

Urządzenie inwerterowe Snake 230 PROFI Soft Digital jest lekkim, przenośnym, źródłem energii. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali w tym zwykłych, nierdzewnych, żaroodpornych oraz żeliwa. Przeznaczone jest do pracy w warunkach terenowych i wykonywania wszelkiego rodzaju prac naprawczych. Urządzenie charakteryzuje się dużą sprawnością 230A / 60%. Posiada znakomitą charakterystykę łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych.

Więcej szczegółów

899,00 zł brutto

Opis

Maks. prąd spawania [A]230
Chłodzeniewentylator
Sprawność60%
Zabezpieczenie25 A
Zabezpieczenie ObudowyIP21

Więcej informacji

Urządzenia Snake 230 PROFI Soft Digital oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystoryIGBT.
Dzięki specjalnej konstrukcji bipolarne tranzystory mocy z izolowaną bramką (IGBT - Insulated Gate Bipolar Transistor) pod wieloma względami są korzystniejszym rozwiązaniem i w wielu aplikacjach stanowią lepsze rozwiązanie od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Źródło oparte na tranzystorach IGBT oferuje mocniejszy, bardziej skoncentrowany i stabilniejszy łuk przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii.

Snake 220 PROFI Soft Digital posiada również funkcję ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu.
Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody. 
Urządzenie posiada również funkcję HOT START, polegającą na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku, Zapobiega to zjawisku "przyklejania się " elektrody w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

W komplecie :
- Spawarka Magnum Snake 230 PROFI Soft Digital
- przewody spawalnicze z uchwytem masowym i elektrodowym 2,5m

 

Specyfikacja - dane techniczne

 

Zasilanie230V / 50 Hz
Prąd spawania20 - 230 A
Sprawność PJ60 %
Napięcie biegu jałowego

70 V

Zabezpieczenie25 A
Zakres regulacjipłynny
Zabezpieczenie obudowyIP 21S
Waga7,4 kg
Kategoria produktu: spawarki MMA
Gwarancja12 miesięcy

Produkty powiązane

27 innych produktów w tej samej kategorii: