SPAWARKA INWERTEROWA MMA MAGNUM SNAKE 200 GDMS PROFI SOFT DIGITAL

Nowy produkt

Urządzenie inwerterowe Snake 200 GDMS PROFI Soft Digital jest lekkim, przenośnym, źródłem energii. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali w tym zwykłych, nierdzewnych, żaroodpornych oraz żeliwa. Przeznaczone jest do pracy w warunkach terenowych i wykonywania wszelkiego rodzaju prac naprawczych. Urządzenie charakteryzuje się dużą sprawnością 200A / 60%. Posiada znakomitą charakterystykę łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych.

Więcej szczegółów

745,00 zł brutto

Opis

Maks. prąd spawania [A]200
Chłodzeniewentylator
Sprawność60%
Zabezpieczenie25 A
Zabezpieczenie ObudowyIP21

Więcej informacji

Urządzenia Snake 200 GDMS PROFI Soft Digital oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystoryIGBT.
Dzięki specjalnej konstrukcji bipolarne tranzystory mocy z izolowaną bramką (IGBT - Insulated Gate Bipolar Transistor) pod wieloma względami są korzystniejszym rozwiązaniem i w wielu aplikacjach stanowią lepsze rozwiązanie od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Źródło oparte na tranzystorach IGBT oferuje mocniejszy, bardziej skoncentrowany i stabilniejszy łuk przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii.

Snake 200  GDMSPROFI Soft Digital posiada również funkcję ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu.
Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody. 
Urządzenie posiada również funkcję HOT START, polegającą na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku, Zapobiega to zjawisku "przyklejania się " elektrody w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

W komplecie :
- Spawarka Magnum Snake 200 GDMS PROFI Soft Digital
- przewody spawalnicze z uchwytem masowym i elektrodowym 2,5m

 

Specyfikacja - dane techniczne

 

Zasilanie230V / 50 Hz
Prąd spawania20 - 200 A
Sprawność PJ60 %
Napięcie biegu jałowego

70 V

Zabezpieczenie25 A
Zakres regulacjipłynny
Zabezpieczenie obudowyIP 21S
Waga6,4 kg
Kategoria produktu: spawarki MMA
Gwarancja12 miesięcy

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

27 innych produktów w tej samej kategorii: