MAGNUM MIG 500 WT KK

Nowy produkt

Półautomat Spawalniczy MAGNUM MIG 500 WT KK z chłodnicą 

Więcej szczegółów

9 380,00 zł brutto

Więcej informacji

MIG 500 TW IGBT jest profesjonalnym półautomatem spawalniczym przeznaczonym do spawania stali niskowęglowej, niskostopowej ( MAG ), stali stopowych (MIG), aluminium i jego stopów. Posiada również możliwość spawania elektrodami otulonymi ( rutylowe, zasadowe, kwaśne )(MMA) oraz metodą dotykową TIG LIFT. Urządzenie to znajduje zastosowanie w ciężkich warunkach produkcyjnych (przemysłowych) jak i warsztatach naprawczych, ślusarskich oraz przewmysłowych.MIG 500 TW IGBT posiada płynną regulację parametrów spawania i prędkości posuwu drutu. Urządzenie to wyposażone jest w profesjonalny zewnętrzny podajnik czterorolkowy typu 4x4 oraz przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego, zapobiegający nadmiernemu przegrzewaniu się.

Urządzenia MIG 500 TW IGBT oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT.
Dzięki specjalnej konstrukcji bipolarne tranzystory mocy z izolowaną bramką (IGBT - Insulated Gate Bipolar Transistor) pod wieloma względami są korzystniejszym rozwiązaniem i w wielu aplikacjach stanowią lepsze rozwiązanie od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Źródło oparte na tranzystorach IGBT oferuje mocniejszy, bardziej skoncentrowany i stabilniejszy łuk przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii. Zapewnia minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Cechy tych tranzystorów to bardzo wysoka wydajność, przekłądająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, wysoka częstotliwość przełączania, zapewniająca błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

Urządzenie wyposażone jest w system chłodzenia wodnego oraz zewnętrzny podajnik drutu, umożliwiający jego przenoszenie. Jest to całkowicie profesjonalny półautomat zapewniający najwyższą jakość oraz parametry pracy.

W komplecie :

- półautomat MIG/MAG Magnum MIG 500 TW IGBT
- uchwyt MIG firmy BINZEL !!!
- przewody MMA: elektrodowy oraz masowy
- chłodnica wodna
- podwozie do przewożenia urządzenia
- zewnętrzny podajnik drutu

Prąd Spawania500A
Spawność60%
Zasilanie400V/50Hz
Zabezpieczenie Zasilania32A
Stosowane masy szpul15kg
Zabezpieczenie obudowyIP21
Chłodzenieuchwyt chłodzony cieczą
Funkcja 2T/4TTAK
Spawanie bez gazuTAK
Regulacja indukcyjnościTAK

30 innych produktów w tej samej kategorii: