Kategorie

Spawarki TIG

Spawarki TIG

Spawarki TIG (Tungsten Inert Gas) to urządzenia, które pozwalają na łączenie elementów metalowych za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej oraz topienia spawanego materiału i podawanych ręcznie drutu lub prętów spawalniczych w osłonie gazu obojętnego. Spawanie metodą TIG jest stosowane do łączenia większości metali, w tym stali wysokostopowych, a także metali nieżelaznych, w tym m.in. lekkich łatwo topliwych jak np. aluminium, trudno topliwych – tytanu oraz ciężkich, m.in. niklu i miedzi. Używając spawarki TIG, można uzyskać spoiny dobrej jakości, bez zawartości substancji obcych.

Spawanie metodą TIG jest bardzo uniwersalne, ponieważ pozwala spawać prawie wszystkie metale oraz stopy w dowolnych pozycjach. Dzięki tej metodzie możliwe jest spawanie bardzo cienkich blach. Dużą zaletę spawania TIG stanowi uzyskanie wysokiej jakości czystych spoin. Korzystających ze spawarek TIG można w łatwy sposób kontrolować jeziorko spawalnicze, materiał dodatkowy, a także ilość ciepła. Spawanie tą metodą jest bardzo proste, więc z pewnością każdy spawacz poradzi sobie ze spawarkami TIG.

Zastosowanie spawarek TIG

Spawarki TIG są najczęściej stosowane do spawania stali nierdzewnych oraz innych stali wysokostopowych. Metoda doskonale sprawdza się w spawaniu:

  • aluminium,
  • miedzi,
  • tytanu,
  • niklu,
  • stopów powyższych materiałów.

Spawarki TIG są chętnie wykorzystywane do spawania rur oraz rurociągów. Sprawdzają się również podczas spawania cienkich blach. Dzięki temu mogą być używane w różnych gałęziach przemysłu, np. w przemyśle spożywczym, chemicznym czy samochodowym.

Spawarki TIG dostępne w naszej ofercie

Sklep Spaw-Tom oferuje duży wybór nowoczesnych urządzeń, które są dopasowane do różnych potrzeb. W naszej ofercie znajdują się m.in. znakomite urządzenia Magnum TIG THF 224, Magnum TIG THF 237 oraz Magnum TIG THF 238 PRO. Wszystkie spawarki pozwalają na szybką, sprawną i bezpieczną pracę. Mogą być wykorzystywane zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych. W naszym sklepie dostępne są także spawarki Magnum THF 209, Magnum THF 208 i Magnum THF 206. Są to spawarki na prąd stały, z możliwością spawania MMA, bardzo wydajne i sprawdzające się w szerokim spektrum zastosowań.

Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości urządzenia, ponieważ zależy nam na Państwa zadowoleniu i satysfakcji. Gwarantujemy trwałość i niezawodność proponowanych produktów, ponieważ sprzedajemy urządzenia cenionych producentów. Klienci mogą liczyć na naszą pomoc na każdym etapie składania zamówienia. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najlepszych spawarek.

Spawarki TIG Jest 53 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 53 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 53 elementów