Witamy na blogu

Spawanie 3w1. Na czym to polega?


Spawarka 3w1 to zgodnie z nazwą urządzenie, które łączy w sobie zalety kilku różnych sprzętów. Czym charakteryzuje się tego typu przyrząd oraz kiedy dokładnie warto zdecydować się na jego zakup?
Czytaj dalej


Jak spawać bez odprysków?


Spawanie to zespalanie ze sobą na stałe dwóch elementów. Spawać możemy wszelkiego rodzaju metale, jak i również tworzywa sztuczne. Jeśli spaw jest wykonany w odpowiedni sposób, daje pewność połączenia. Spawanie metalu odbywa się za pomocą różnego rodzaju spawarek i metod.
Czytaj dalej


Lutospawanie i redukcja indukcyjności bez tajemnic


Lutospawanie to metoda polegająca na łączeniu metali poprzez topienie lutu, co przypomina spawanie MIG/MAG. Co jeszcze warto wiedzieć o tej technice i na czym polega redukcja indukcyjności?
Czytaj dalej


Jak działa funkcja ,,hot start" w spawarkach?


Spawarka jest urządzeniem, bez którego wiele zadań związanych budowaniem konstrukcji metalowych oraz łączeniu ze sobą metali byłoby niemożliwe. Rolą spawarki jest stworzenie warunków do łączenia ze sobą metali. Działanie jest proste, ponieważ polega na wytworzeniu wysokiej temperatury w danym miejscu, która doprowadzi do podgrzania metalu i stopieniu go.
Czytaj dalej


Co to znaczy, że spawarka jest synergiczna?


Wybierając urządzenie spawalnicze, osobie kupującej powinno zależeć nie tylko na tym, aby spawarka spełniała określone parametry techniczne, ale również żeby była wygodna i łatwa w użytkowaniu.
Czytaj dalej


Jak spawać w sposób ekonomiczny?


Spawanie wymaga nie tylko dużego doświadczenia i profesjonalnego sprzętu. Praca ta liczy się również z niemałymi kosztami, bowiem należy uwzględnić m.in. zakup materiałów, eksploatację urządzeń i inne czynniki ekonomiczne. Zwłaszcza kosztowne bywa to w przypadku osób zajmujących się tym profesjonalnie. Zwracając uwagę na szczegóły można jednak w pewien sposób ograniczyć wydatki tak, aby spawanie stało się bardziej ekonomiczne.
Czytaj dalej